Media pożarły dwie panienki

2010-09-10 05:09

 

Elżbieta Jakubiak, z powodów pozostających tajemnicą wydawców medialnych, stała się niechcący i bez własnego udziału bohaterką newsów i dysput w godzinach największej oglądalności, słuchalności, czytalności (internetowej).

 

Pisałem, że niepotrzebnie się tym ekscytujemy, bo expulsis multiplex jest w polskim życiu politycznym „normalką”. Pisałem też nieco o atawizmach w polskiej polityce, ale okazało się to zbyt długie dla niecierpliwych internautów.

 

No, i wczoraj, po niecałych dwóch dobach, mieliśmy finał. Kiedy z sensacji wyszły nici, kiedy E. Jakubiak ucałowała pierścień Prezesa i dała mediom do zrozumienia, że nie ona jest winna cierpieniom dziennikarzy, którzy czyhali godzinami na padlinę – dżentelmeni i damy dziennikarstwa szybko zrobiły z niej wiejską niedoszłą Wójtówkę, a z Joanny Kluzik-Rostkowskiej zrobiły idiotkę, co to wstawiła się za wieśniaczką robiącą karierę od sekretarki do damy dworu.

 

Media ewidentnie zemściły się na paniach, które konsekwentnie nie dały się wpuścić w licznych wypowiedziach (przynajmniej starały się), nie podały „karmy” w postaci znienawidzonych nazwisk, nie wypowiedziały jasno „protestu przeciw głupiej polityce prezesa”.

 

Nie wyszło hienom „drugie śniadanie”, za karę poszarpały delikatne dusze niedoszłych ofiar, które miały przecież pokornie wejść w rolę padliny.

 

 

Kontakty

Publications

dwie panienki

Nie znaleziono żadnych komentarzy.

Wstaw nowy komentarz